Idag hittar vi vår egna Get a Newsletter-Samira på internetbaserade ”Daily Bits Of” meta-kurs där hon diskuterar leveransbarhet och delar med sig av olika tips & tricks som du kan ta till dig för att undvika att fastna i spamfiltret.
E-postmarknadsföring väcker mycket stort intresse och det blir allt mer vanligt att man tar till e-post och nyhetsbrev för både intern och extern kommunikation. Det glada gänget på Daily Bits of använder sin av e-postmarknadsföring för att sprida kunskap och medvetenhet om deras stora kursutbud. I deras senaste kursnummer Så skapar du ambassadörer för din kurs hos på Daily Bits Of diskuteras det bland annat om spam och leveransbarhet som är ett hett ämne inom e-postmarknadsföring- och dessutom skriven av vår alldeles egna Community Manager Samira. Ta en titt och se om du utnyttjar alla möjligheter genom att klicka här för att komma till gästinlägget.
Daily Bits of erbjuder just nu alla deras nya användare att kostnadsfritt skapa sin egen kurs, det bjuder dom på! Vi kan dessutom rekommendera deras virala kurs som heter ”Så blir du en e-postsmarknadsförare” som är en kostnadsfri kurs. Bli en bättre e-postsmarknadsförare här.
Har du förbättrat din verksamhet med hjälp av nyhetsbrev? Kontakta oss, vi vill gärna höra mer!
Lämna ett svar