Vill du öka försäljningen och få nöjdare kunder? Välkommen till ett kostnadsfritt frukostseminarium hos Get a Newsletter där vi tittar närmare på problemet som många småföretagare brottas med – lönsamhet.
Vi hälsar dig varmt välkommen att delta på ett frukostseminarium tillsammans med oss och vår talare Martin Zimmerman (grundare för Get a Newsletter). Det kommer att göras en djupdykning i ämnet lönsamt företagande och du lär dig nycklarna som hjälper dig att skapa en lönsam tillväxt. Genom praktiska exempel visar vi vägen till nöjdare kunder och högre försäljning. Du kommer dessutom att få med dig en hållbar lönsamhetsmodell som du enkelt kan appliceras på din egen verksamhet. Det kommer att finnas möjlighet att ställa frågor under seminariet så förbered frågor – vi lyfter lönsamhetsfrågan på ett gemensamt bord!
Vi bjuder på kaffe & smörgås i samband med frukostseminariet.
Då antalet platser är begränsade är det viktigt att du hör av dig till support@getanewsletter.com om du inte kan delta.
Vi hoppas att få se dig där!
Dag: Tisdag 20 september eller onsdag 21 september.
Tid: Frukost 8.00- 08.30. Seminarium 08.30- 10.00.
Plats: Get a Newsletter, Nytorgsgatan 17, Stockholm.
Talare: Martin Zimmerman, grundare för Get a Newsletter.
Klicka här för att anmäla dig
Hej! Det skulle vara intressant om ni kunde spela in något av seminarierna och lägga upp det här på er sida. Bra för oss som inte finns i Stockholm och därför inte har möjlighet att komma.
Hej Elisabeth 🙂
Vi planerar att ha ett webbinarium längre fram så att även användare/kunder utanför Stockholm kan delta. Håll utkik efter det!